SecOps Polska zaczyna sezon 2021/2022

6 września 2021

W ostatnią środę września o godz. 17:00 zapraszamy na SecOps Polska Online MeetUp #21. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z Wami i mamy nadzieję, że w nowym sezonie będziecie nas oglądać jeszcze chętniej niż do tej pory!

Naszym pierwszym prelegentem jest Dariusz Mumot z firmy Acronis, który opowie o tym, czego potrzebuje Sec/Ops. Czas to nie tylko pieniądz (chociaż sam w sobie jest najbardziej kosztownym zasobem), ale w security jest on jeszcze bardziej krytycznym czynnikiem. Acronis Cyber Protect jest rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby ten zasób zaoszczędzić. Dlaczego? Jedna platforma, jeden agent, jeden zestaw narzędzi bezpieczeństwa, od backupu przez antywirusa do DLP. Dariusz w trakcie swojego wystąpienia przedstawi nam bliżej jego działanie, a Wy będziecie mogli zadawać mu pytania.

Z kolei drugi z naszych prelegentów, Krzysztof Korozej, opowie o atakach cross-site leaks. Jak wszyscy wiemy – niepozorne przecieki w komunikacji cross-origin / cross-site mogą być źródłem tak poważnych problemów, jak np. dostęp do danych wrażliwych czy też deanonimizacja użytkowników. Dzięki praktycznym przykładom zobaczymy wektory ataków oraz dowiemy się czegoś więcej o sposobach implementacji mechanizmów obrony, które są dostępne od ręki w przeglądarkach. Krzysztof przedstawi również anatomię ataków i odpowie na Wasze pytania w trakcie sesji Q&A, więc naprawdę warto być z nami na livestreamie.

MeetUp standardowo będziecie mogli obejrzeć na naszym kanale na YouTube oraz na naszym fanpage’u na Facebooku