16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SecOps Polska
17:00 Prelekcja #1: “Dbaj o najsłabsze ogniwo: Security Awareness jako podstawa cyberbezpieczeństwa organizacji” – Jacek Bajorek
Obecnie jesteśmy świadkami tego, jak wiele sfer naszego codziennego życia rozwija się w internecie. To niemal równoległa rzeczywistość, która zmienia sposób funkcjonowania nie tylko ludzi, ale całych społeczeństw i pokoleń. Już ponad 50% całej populacji korzysta z możliwości wirtualnego świata. Dodatkowo wraz z rozwojem technologii mobilnej nasze życie staje się coraz bardziej osadzone w sieci. Już 86% czasu spędzonego online przeznaczamy na aplikacje mobile. Szybki dostęp do wszelkiego rodzaju usług ułatwia nam funkcjonowanie i oszczędza czas. Jednak przy korzystaniu z usług w sieci zawsze istniał dylemat związany z wygodą oraz ochroną użytkownika końcowego. Czy może być łatwo i bezpiecznie? Wprowadzenie zabezpieczeń wymaga dodatkowej weryfikacji, wpisywania kolejnych kodów, haseł, numerów oraz używania zewnętrznych urządzeń.
Jacek Bajorek – doświadczony trener wewnętrzny oraz manager bezpieczeństwa z praktyczną wiedzą. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji audytów i wdrożeń na zgodność z normą ISO 27001. Praktyk w zakresie bezpieczeństwa i organizowania szkoleń, wdrażania i audytowania polityk bezpieczeństwa i informacji o ochronie danych osobowych.
18:00 Lightning Talk – Mariusz Dalewski
18:10 Prelekcja #2: “Jak w krótkim czasie w granicach rozsądnego budżetu znacząco podnieść poziom cyberbezpieczeństwa w firmach sektora SMB?” – Paweł Franka
W jaki sposób organizacje posiadające ograniczone zasoby osobowe mogą znacząco podnieść poziom dojrzałości cyberbezpieczeństwa nie angażując wielkich nakładów finansowych? Czy ogólnie przyjęte podejście do budowy ekosytemu bezpieczeństwa teleinformatycznego dla takich organizacji ma sens? Tego i kilku innych rzeczy dowiecie się na prelekcji Pawła!
Paweł Franka – absolwent Uniwersytetu Monachijskiego w dziedzinie informatyki, ze specjalizacją w sieciach komputerowych. Z branżą cyberbezpieczeństwa związany od 1995 roku, odpowiadał m.in. za wprowadzanie takich firm jak McAfee i Websense na rynek Polski i Wschodnioeuropejski. W Websense tworzył „najlepsze praktyki” do wdrożeń projektów DLP (Data Leak Prevention). Od dwóch lat jest lektorem na Collegium Civitas, gdzie wykłada przedmiot „Security Operations Center – wdrażanie, rola, zadania”. Obecnie Paweł reprezentuje w Polsce firmy oferujące zaawansowane systemy detekcji, reakcji na incydenty Cyber.