16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SecOps Polska
17:00 Prelekcja #1: “Sekrety w repozytorium – detekcja i prewencja” – Krzysztof Korozej
Podczas tej prelekcji autor przedstawi strategie walki z problemem wyciekających do repozytoriów sekretów. Dowiesz się, jak zaimplementować kontrolki na różnych etapach CI/CD oraz posłuchasz o plusach i minusach, wyzwaniach i rozwiązaniach.
Krzysztof Korozej – na co dzień pracuje jako Product Security Engineer w Tidio. Odpowiada za bezpieczeństwo aplikacji od najwcześniejszych etapów, wdrażając procesy i kontrolki bezpieczeństwa oraz testując aplikacje w poszukiwaniu wektorów ataku. Jego background wyniesiony z Quality Assurance pozwala na szersze spojrzenie oraz włączenie elementu bezpieczeństwa aplikacji jako istotnej składowej jakości. Wielki fan i zwolennik projektów spod szyldu OWASP.
18:00 Prelekcja #2: “Dlaczego Twój software nie jest bezpieczny? – czynnik ludzki w procesie wytwarzania” – Maciej Markiewicz
Tempo cyfrowej transformacji cały czas rośnie. Efektem tego jest rosnąca ilość oprogramowania oraz danych przez nie przetwarzanych. Jak zatem budować bezpieczne oprogramowanie nie tracąc tempa? Jak wygląda bezpieczeństwo w procesie wytwarzania oprogramowania w praktyce? Co sprawia, że implementacja security shift-left jest trudna? W trakcie swojej prelekcji Maciej postara się odpowiedzieć na te pytania oraz pokazać, że również w budowie produktów cyfrowych kluczowym elementem jest człowiek.
Maciej Markiewicz – Konsultant ds. bezpieczeństwa IT, wykładowca i inżynier oprogramowania. Obecnie pełni rolę szefa zespołu inżynierii bezpieczeństwa w Netguru oraz wykładowcy IT Security w Collegium Da Vinci. Ostatnie lata spędził na budowaniu strategii Cyberbezpieczeństwa oraz kultury DevSecOps w Netguru. W ramach swojej pracy miał okazję współpracować z zespołami projektowymi, jak i klientami z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem projektów dla branż Fintech i Medtech. Prywatnie interesuje się psychologicznymi aspektami cyberbezpieczeństwa, wpływem technologii na ludzi oraz inżynierią społeczną.