14:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SecOps Polska
15:00 Prelekcja #1: „Odpowiedzialność za przełamywanie zabezpieczeń – czy da się hackować legalnie?” – Michał Czuryło
Przełamywaniem zabezpieczeń można zajmować się hobbystycznie, jak również można uczynić sobie z tego stałe źródło swojego utrzymania. Nawet jeśli w założeniu mamy zamiar prowadzić w pełni legalną działalność, to warto jednak wiedzieć, czy i kiedy z hackowaniem wiązać może się odpowiedzialność, a także w jakich sytuacjach i pod jakimi warunkami tej odpowiedzialności można uniknąć. Odpowiedzialność może mieć różny charakter – począwszy od najbardziej oczywistej odpowiedzialności karnej, przez odpowiedzialność cywilną (w postaci np. odszkodowania), aż po możliwość nałożenia obowiązków i kar na ścieżce administracyjnej (jak chociażby za naruszenie ochrony danych określone w RODO).
Michał Czuryło – radca prawny, od 2010 roku członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez Columbus School of Law – Catholic University of America. Specjalizuje się w tematach związanych z ochroną danych, prawem własności intelektualnej, nowymi technologiami. Aktualnie zajmuje stanowisko partnera w Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych, kierując działem zajmującym się ochroną danych osobowych oraz compliance. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców, a także często dzieli się wiedzą w trakcie konferencji, czy wykładów dla studentów oraz start-upów.
16:00 Prelekcja #2: „Ataki na środowisko domenowe z perspektywy obrońcy” – Łukasz Lamparski
Środowisko Active Directory jest podstawą działania sieci komputerowej większości przedsiębiorstw. Z tego powodu jest ono bardzo często celem ataku przestępców chcących przejąć kontrolę nad siecią firmową. Z perspektywy obrońcy niezwykle istotne jest zrozumienie tego rodzaju ataków, wiedza jak się przed nimi bronić, jak je wykrywać i co zrobić gdy już nastąpią. Wszystko to zaprezentuje Łukasz w trakcie drugiej prelekcji.
Łukasz Lamparski – od paru lat pracuje w Globalnym Zespole Reagowania na Incydenty Komputerowe w dużym, międzynarodowym banku. Zajmuje się obsługą incydentów bezpieczeństwa, analizą powłamaniową, tzw. „threat huntingiem” oraz analizą złośliwego oprogramowania. W skrócie stara się uprzykrzać życie złym gościom, którzy próbują wirtualnie włamać się do banku. Kiedy nie siedzi przy komputerze to trenuje triathlon.